KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12411333
*
nr 1241 1333
Roland Book
(1911-1980), Sverige
Oljemålning, Rod Book. Signerad, daterad 48. Olja på pannå, Hagalund, 37x44
Roland Alexander Book (rod book), svensk bildkonstnär född 1911, död 1980.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 20:47:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 12:24:12
1
Vinnande bud
17/3 20:17:30
2
150 kr
17/3 20:17:30
1
200 kr (Budbetjänt)
18/3 20:41:21
3
350 kr
18/3 20:41:21
1
400 kr (Budbetjänt)
18/3 20:42:37
3
450 kr
18/3 20:42:38
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Roland Book
Roland Alexander Book (rod book), svensk bildkonstnär född 1911, död 1980.
Läs mer om Roland Book
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hagalund olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rod book roland book svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Roland Book
Roland Alexander Book (rod book), svensk bildkonstnär född 1911, död 1980.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Roland Book
nr 1241 1333
Roland Book
(1911-1980), Sverige
Oljemålning, Rod Book. Signerad, daterad 48. Olja på pannå, Hagalund, 37x44
Roland Alexander Book (rod book), svensk bildkonstnär född 1911, död 1980.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 12:24:12 | 1 | Vinnande bud |
17/3 20:17:30 | 2 | 150 kr |
17/3 20:17:30 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/3 20:41:21 | 3 | 350 kr |
18/3 20:41:21 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
18/3 20:42:37 | 3 | 450 kr |
18/3 20:42:38 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Roland Book
Roland Alexander Book (rod book), svensk bildkonstnär född 1911, död 1980.Läs mer om Roland Book
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hagalund olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rod book roland book svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19